Nie wiesz, że w tym jesteśmy dobrzy

Trzecią edycję ekstremalnego wyścigu na skuterach śnieznych wygrali Polacy.

Red Bull 1000 Trails w rumuńskim Skibu to najważniejszy i największy w Europie Wschodniej tego typu wyścig. Po 12 godzinach i 43 minutach jako pierwsi na linię mety dotarli: Mirosław Pamula oraz Paweł Gazela. W klasie amatorów Polacy Jarosław Drewiczewski, Tomasz Fortuna oraz Łukasz Komornicki zajęli 2. miejsce.

Po dwóch dniach ciężkich zmagań ze śniegiem, mgłą oraz przeprawie na wysokości 2000 metrów na trasie mierzącej 245 km, jako pierwsi na linię mety przybyli reprezentanci teamu snowmobil.com.pl Mirosław Pamula oraz Paweł Gazela. Na drugim miejscu z czasem 12 godzin i 51 minut uplasowali się zawodnicy ze Słowenii: Marko Jager i Miha Szindler. Trzecie miejsce z czasem 13 godzin i 4 minut zajęli słowaccy reprezentanci z Hot Teamu: Vladimir Vlack i Daniel Molnar.

W klasie amatorów w zwycięskiej trójce również znaleźli się Polacy. Pierwsze oraz trzecie miejsce przypadło gospodarzom zawodów. Zwycięzcy z teamu Vectra Racing bracia Garbacea pokonali dystans 180 km w 11 godzin i 12 minut. Drugie miejsce na podium w klasie amatorów zajęli: Jarosław Drewiczewski, Tomasz Fortuna oraz Łukasz Komornicki z arcicat.com.pl pokonując trasę w 11 godzin i 38 minut. Trzecie miejsce z czasem 12 godzin i 43 minut zajęli rumuńscy reprezentanci teamu Aventura: Dan Simonie i Nicu Vecerdea.