Wszechświat w butelce whisky: Grant’s Select Reserve

W codziennej gonitwie należy znaleźć czas na to, co ważne i wyjątkowe... /materiały prasowe

Współczesna rzeczywistość wywiera na nas ciągłą presję - każe nam zrobić błyskawiczną karierę, jednocześnie zostać doskonałym rodzicem, a w międzyczasie śledzić na bieżąco wiadomości ze świata i technologiczne nowinki. Zawrotne tempo życia, które na dodatek powinno przebiegać w stylu eko i fit. W wirze codziennych obowiązków warto zatrzymać się, aby docenić to, co naprawdę ważne i wyjątkowe.

Reklama

Grono najbliższych przyjaciół, rodzina. Świąteczne spotkania, wyjazdy w plener albo... zupełnie bez okazji- bo każdy moment jest dobry, żeby celebrować małe przyjemności. Zamknąć oczy, pomyśleć o najbliższych osobach, ulubionych miejscach, smakach i wspomnieniach, jakie się z nimi wiążą. Sprawić sobie radość, spróbować czegoś wyjątkowego. Z myślą o takich właśnie chwilach marka Grant’s stworzyła nowy wariant swojej kultowej whisky - Grant’s Select Reserve.

Zupełnie inna whisky

Trunki od William Grant & Sons mają swoich zagorzałych miłośników na całym świecie. Wielbiciele szkockiej whisky cenią unikalne, tradycyjne receptury, bogaty smak oraz sprawdzoną jakość alkoholu zamkniętego w charakterystycznych butelkach projektu Hansa Schlegera, sygnowanych liczbą 1887, która oznacza rok założenia firmy. Premiera najnowszego wariantu whisky Grant’s - Grant’s Select Reserve - to wielkie wydarzenie, nie tylko dla koneserów, ale także dla tych, którzy choć raz spróbowali whisky i są gotowi na więcej.

Reklama

Na rynkach na świecie Grant’s Select Reserve pojawił się niedawno i już zdążył zdobyć złoty medal w ramach konkursu The Global Scotch Whisky Masters 2015. Zapewne przed nim jeszcze więcej nagród - wszystko dzięki opracowanej pod nadzorem obecnego Master Blendera Briana Kinsmana, wyjątkowej recepturze, która przekłada się na niezwykły smak trunku. Grant’s Select Reserve to whisky, jakiej na polskim rynku jeszcze nie było.

Przygoda degustacji

Co decyduje o wyjątkowości nowego wariantu whisky Grant’s? Jego podstawą jest mieszanka starannie dobranych whisky grain oraz single malt. Dojrzewały one w dębowych beczkach po innych alkoholach, m.in. bourbonie. To właśnie w nich dojrzewa wyjątkowa whisky, która ma szansę zaskoczyć najwierniejszych fanów tego trunku. W jej smaku zawarta jest bowiem idealna równowaga ogromnego bogactwa harmonijnej słodyczy i charakterystycznych, dymno-torfowych nut, niespotykanych dotychczas w whisky Grant’s.

Degustując Grant’s Select Reserve, odkryjemy całe spektrum doznań - wanilię, kwiaty, pieczone jabłka, brzoskwinie, gotowane gruszki, gorzką czekoladę, a także wyraźny, ciepły aromat dymu z ogniska. Idealna kombinacja smaków, przywodząca na myśl nastrojowe chwile przy skrzącym kominku, czy świąteczne biesiadowanie w domu wypełnionym zapachem domowego ciasta.

Dla wielbicieli whisky degustacja Grant’s Select Reserve ma szansę stać się zupełnie nowym, nieporównywalnym z niczym doświadczeniem. Dla osób, które dopiero wchodzą w ten świat, będzie to fascynująca przygoda. Bez wątpienia jednak chwile spędzone z Grant’s Select Reserve pozwolą każdemu z nas zatrzymać się w pędzącym świecie i dostrzec to, co naprawdę istotne.

W 1957 roku Hans Schleger zaprojektował trójkątną butelkę, której kształt symbolizuje trzy składniki będące sekretem smaku whisky Grant’s: szkocki jęczmień z Girvan, krystalicznie czysta woda ze źródła na Wzgórzach Conval i świeże powietrze z Dufftown.

Każda butelka whisky Grant‘s powstaje według tradycyjnych receptur, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Do dzisiaj, zgodnie z ideałem Williama Granta każda butelka odzwierciedla najlepsze strony szkockiej whisky.

Whisky Grant’s to whisky mieszana (blended) czyli połączenie starannie wyselekcjonowanych whisky słodowych (single malt) oraz zbożowych (single grain). Butelka whisky Grant’s to kompozycja około 50 różnych whisky, pochodzących z całej Szkocji.

Ciekawostki:

- Destylarnia Girvan, należąca do William Grant & Sons jest w tym momencie najnowocześniejszą destylarnią Grain Whisky na świecie

- Rodzina Grant do dziś utrzymuje jedne z ostatnich w Szkocji, dwa zakłady bednarskie. Doskonale dobrana beczka nadaje whisky wyjątkowy aromat i określa jej charakter.

materiały prasowe

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje