Bałtyk odsłonił fragment samolotu z czasów II wojny światowej

Identyfikacja znaleziska nie będzie prosta, bo morze wyrzuciło tylko kawałek metalowego szkieletu skrzydła i kilka stopionych aluminiowych elementów /Aleksander Ostasz/Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu /INTERIA.PL/materiały prasowe

Fragment samolotu z czasów II wojny światowej znalazł turysta w morzu pod Kołobrzegiem. Odsłonięty przez fale element udało się już wydobyć i trafił do Muzeum Oręża Polskiego.

Reklama

To najprawdopodobniej był samolot niemiecki - tyle wynika z pobieżnych oględzin wydobytego fragmentu. Identyfikacja znaleziska nie będzie prosta, bo morze wyrzuciło tylko kawałek metalowego szkieletu skrzydła i kilka stopionych aluminiowych elementów.

Jak podkreśla dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu Aleksander Ostasz, na wyróżnienie zasługuje postawa turysty, który wypatrzył szczątki samolotu. Nie dość, że od razu powiadomił muzealników, to jeszcze spędził na plaży prawie cały dzień pilnując znaleziska, żeby nie padło łupem złomiarzy.

Reklama

- Zawsze prosimy o zgłaszanie informacji o odkrytych samolotach, czołgach lub innych obiektach, które powinny znaleźć się w polskich muzeach. To jedyna szansa, by pamiątki historii ocalić - mówi dyrektor Ostasz.

Turysta, który odnalazł fragment samolotu na plaży w Podczelu, otrzyma oficjalne podziękowania.


Informacja własna

RMF24.pl

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje