I.S.S. oraz globalny konflikt nuklearny na Ziemi. Jest nowy trailer

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna to wspólny projekt Stanów Zjednoczonych oraz Rosji, który ma ogromne znaczenie dla nauki. Zastanawialiście się jednak nad tym, co by się stało, gdyby na Ziemi nagle doszło do globalnego konfliktu nuklearnego? Jaką rolę odegraliby w nim przebywającym tam astronauci? Będzie to można zobaczyć w filmie I.S.S.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna została uruchomiona w 2000 r. i przez ponad dwie dekady odegrała ogromną rolę w badaniach kosmosu. Tymczasem twórcy filmu zatytułowanego I.S.S. wzięli pod uwagę ewentualnie inne przeznaczenie dla tej placówki, które mogłoby być ogromnie ważne w trakcie globalnego konfliktu nuklearnego na Ziemi.

Film I.S.S. z nową zajawką i wkrótce w kinach

Studio Bleecker Street udostępniło nowy trailer poświęcony filmowi I.S.S., który w kinach pojawi się 19 stycznia. Na wideo możemy zobaczyć spokojne życie astronautów przebywających na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zostaje ono przerwane serią wybuchów nuklearnych, do których doszło na powierzchni Ziemi.

Reklama

Nuklearny konflikt na Ziemi sprawia, że amerykańscy astronauci oraz rosyjscy kosmonauci muszą rozpocząć walkę o przejęcie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dla własnych krajów. W filmie występuje nagrodzona Oscarem aktorka Ariana DeBose ("West Side Story"), a reżyserią zajęła się Gabriela Cowperthwaite ("Blackfish"). Tytuł był wcześniej prezentowany na tegorocznym festiwalu Tribeca Film Festival. Zajawkę możecie obejrzeć poniżej.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna zostanie zdeorbitowana

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna to projekt, który dotychczas pochłonął miliardy dolarów. Stany Zjednoczone nie chcą finansować tej placówki w nieskończoność i dlatego podjęto decyzję związaną z deorbitacją ISS, co ma nastąpić za kilka lat. Będzie to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, które ma być zwieńczeniem wielu lat operacyjności stacji.

NASA obecnie bierze pod uwagę budowę mniejsze stacji kosmicznej o nazwie Gateway, która znalazłaby się na orbicie okołoksiężycowej i miałaby stanowić bramę dla misji na powierzchnię Srebrnego Globu. Z czasem mogłaby odegrać znaczenie w trakcie wyprawy ludzi na Marsa.

Natomiast Rosja coraz śmielej współpracuje przy projektach związanych z eksploracją kosmosu z Chinami. Oba państwa mają pomysł na wybudowanie stacji na powierzchni Księżyca, co Amerykanie też biorą pod uwagę. Wkład ISS w naukę jest przeogromny i placówka posłużyła do licznych badań oraz eksperymentów prowadzonych w warunkach mikrograwitacji.

Polecamy na Antyweb: Polski klasyk powraca. Czy przebije kultową wersję sprzed lat?

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy