Polak walczy z ISIS i śpiewa "Orła cień"

Polak w czasie walki nuci hit Varius Manx /YouTube

Na YouTube pojawiło się nagranie przedstawiające polskiego ochotnika walczącego w Syrii, który sieje postrach, w trakcie walki nucąc przebój "Orła cień" zespołu Varius Manx. ISIS wyznaczyło nagrodę za jego głowę w wysokości 850 tysięcy dolarów.

Reklama

Polski obywatel trafił do grupy zadaniowej "Gniew Eufratu", która zrzesza ochotników chcących walczyć z Państwem Islamskim w Syrii. Na YouTube pojawiło się nagranie, które rejestruje walkę w mieście Tabqa.

Polak strzela na nim do nieprzyjaciół, przy tym beztrosko podśpiewując sobie jeden z największych przebojów Varius Manx z lat 90. - utwór "Orła cień". Co więcej, Państwo Islamskie miało wyznaczyć za głowę Polaka niebagatelną kwotę - 850 tysięcy dolarów.

Reklama

CZYTAJ PODOBNE: Bojownicy ISIS zabici przez dzikie świnie

Według różnych źródeł w międzynarodowej grupie "Gniew Eufratu" walczy 8 Polaków. Prócz nich w jej skład wchodzą również siły kurdyjskie, wspierane przez USA, i syryjskie siły demokratyczne.

Grupa ośmiu Polaków swoje działania w ramach "Gniewu Eufratu" opisuje na Facebooku.

CZYTAJ PODOBNE: Z 2,5 km trafił Islamistę w głowę

"Gdy gdzieś na froncie sytuacja wymyka się spod kontroli, wsiadamy do pick-upów i jedziemy na miejsce. Podróż nieraz trwa nawet 6 godzin. Z uwagi na to, że nasza grupa zadaniowa składa się m.in. z weteranów Gromu, Formozy, SAS-u, JWK, Rangersów, Legionistów i Marines, walka nie trwa długo, gdy już dotrzemy do wyznaczonego miejsca" - opisują na swoim profilu.

Na Facebooku czytamy również, że "nikt z Grupy Zadaniowej ‘Gniew Eufratu’ nie pobiera wynagrodzenia w żadnej formie za udział w operacjach bojowych oraz prowadzenie szkoleń taktycznych na terenie Syrii i Iraku".

"Wszyscy dotarliśmy tu na własny rachunek, a cały sprzęt zakupiliśmy za własne środki. Jesteśmy tutaj z poczucia moralnego obowiązku i nikt z nas nie przyjąłby za to wynagrodzenia" - podkreśla autor wpisu.

Kilka dni temu członkowie grupy podali, że prawie wszyscy są ranni, a jeden Polak doznał bardzo ciężkich obrażeń.

CZYTAJ PODOBNE: Ich widok zwiastuje śmierć. Na cel obrali ISIS

RMF/INTERIA.PL

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje