Rosyjski samolot transportowy An-26 zderzył się z łosiem

Na lotnisku Jermolino samolot potrącił łosia. Zwierzę nie przeżyło /YouTube

Na lotnisku Jermolino wojskowy samolot należący do Gwardii Narodowej zderzył się z łosiem.

Reklama

Samolot transportowy An-26 należący do rosyjskiej Gwardii narodowej podczas lądowania na lotnisku Jermolino zderzył się z łosiem spacerującym po pasie startowym. Film opisujący incydent został opublikowany w serwisach społecznościowych w środę.

Do wypadku doszło w nocy, podczas lotu szkoleniowego. Samolot odniósł lekkie uszkodzenia poszycia, załoga wyszła z wypadku bez szwanku. Łoś niestety zginął.

Reklama

Przypuszczalnie łoś mógł wejść na terytorium portu lotniczego przez zaniedbania pracowników budowlanych, którzy budowali ogrodzenie wokół lotniska. Usunęli oni część przęseł starego płotu, jednak nie zamontowali kolejnych.

Lotnisko Jermolino leży w obwodzie kałuskim w środkowej części europejskiej Rosji. Wojskową bazą lotniczą jest od prawie 100 lat. Od 2014 roku na mocy porozumienia pomiędzy rządem a prywatnymi operatorami, port lotniczy udostępniono także dla ruchu cywilnego.

Gwardia Narodowa

Rosyjska Gwardia Narodowa to nowy rodzaj sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Powstała w 2016 roku i docelowo ma liczyć ponad 340 tysięcy osób. Została utworzona w miejsce Wojsk Wewnętrznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Organizacja Gwardii Narodowej, zgodnie z przyjętym harmonogramem, ma się zakończyć do końca 2018 roku. Wówczas wszystkie organy i pododdziały mające ją tworzyć zostaną ostatecznie scalone. Dzieje się to tak szybko, ponieważ nowa formacja przejęła dotychczasowe struktury przejętych z MSW oddziałów OMON oraz jednostek lotniczych.

Jak podawał portal nowastrategia.pl: Gwardia Narodowa FR, przejęła całe Wojska Wewnętrzne MSW, liczące 350 tys. żołnierzy (stan na 2016 r.) wraz z jej wyposażeniem: armatkami wodnymi ABS-40 Lawina, samochodami terenowymi UAZ-469, GAZ-2330 Tigr i GAZ-3937 Wodnik, kołowymi transporterami opancerzonymi BPM-97, BTR-70, BTR-80 i BTR-90, bojowymi wozami piechoty BMP-2, opancerzonymi wozami rozpoznawczymi BRDM-2, samochodami ciężarowymi Ural-4320 czy najnowszymi pojazdami opancerzonymi Ural-VV

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje