Usta milczą, ciało mówi

Kobiety mają doskonałą intuicję - psychologię w małym palcu. Wiedzą, o czym pomyślał spotkany znajomy, kiedy ty zapamiętałeś jedynie, że wpadnie do was w weekend.

Wyczuwają mocne strony i słabości rozmówcy. Niewykluczone, że nieraz robią z tego użytek, a ty możesz być tego nieświadomą ofiarą. Nie bądź gorszy. Z czym się nie urodziłeś, tego możesz się nauczyć.

Reklama

Kobiety mają dużo większą zdolność odczytywania sygnałów, które wysyła drugi człowiek, mogą nawet lepiej od ciebie wiedzieć, co myślisz czy czujesz w danej chwili. A sukces w kontaktach seksualnych wiąże się ze zdolnością wysyłania i odczytywania sygnałów. Kobiety są świadome tych gestów, mężczyźni poruszają się w tym świecie po omacku.

Co ona ma na myśli

• Spojrzenia kobiet nie zawsze są niewinne i niepozbawione głębszych treści. Spuszczone powieki, odwracanie wzroku, w momencie, w którym ty go zauważyłeś - to znane sztuczki. Kobieta rzadko będzie patrzyć na ciebie wprost i natarczywie. Zabawy wzrokowe to podstawowy element kokieteryjnej gry.

• Wilgotne usta kobiety to również sygnał związany z seksualnością. Efekt taki kobiety osiągają często za pomocą specjalnych kosmetyków. Przygryzanie dolnej wargi to jeden ze sposobów kuszenia w stylu Lolitki. Gest nieświadomy sugeruje prawdziwą niewinność, zamierzony - wręcz przeciwnie.

• Czerwona szminka do ust, długie paznokcie w ostrych kolorach, odważne stroje (krótka spódniczka, głębokie dekolty) sygnalizują namiętną naturę kobiety i jej rozbudzenie seksualne, jak również chęć obwieszczenia tego światu.

• Zabawa włosami, dotykanie swoich ust, zabawa papierosem, długopisem, nóżką od kieliszka lub jakimkolwiek innym długim, cienkim przedmiotem może sugerować, że kobieta ma na myśli erotyczne igraszki.

• Odrzucanie włosów z twarzy na plecy może być koniecznością, kiedy włosy rzeczywiście przeszkadzają i zasłaniają oczy, ale przy włosach krótkich lub spiętych, to wyraźnie kokieteryjny sygnał.

• Gdy w pobliżu pojawia się atrakcyjny mężczyzna, kobieta rozchyla szerzej nogi. W pozycji siedzącej często krzyżuje nogi, w ten sposób chce zwrócić na siebie uwagę. Pozycja kolana wskazuje kierunek zainteresowania. Kiedy przy krzyżowaniu i rozchylaniu nóg kobieta uderzy udo ręką, może to zdradzać pragnienie bycia dotkniętą przez obecnego mężczyznę.

Najtrudniejszą sztuką jest nie to, by poznać znaczenie gestów, jakie kobieta wykonuje, ale dowiedzieć się, czy wykonuje je świadomie czy też niechcący. Tak czy inaczej o jej zamiarach dowiesz się niebawem. Jeśli coś planuje, da ci wyraźniejszy sygnał, który nie będzie jedynie skierowaniem w twoją stronę... kolana.

Co ona wie o tobie, czego wiedzieć nie musi

• Wkładanie kciuków za pasek, wysuwanie stopy w kierunku kobiety, spojrzenia i zatrzymanie wzroku na niej, lub na wybranej części jej twarzy lub ciała to manifestacja twojego seksualizmu i zainteresowania wybraną kobietą.

• Stawanie z rękami na biodrach może świadczyć o chęci zademonstrowania twojej siły, wielkości, aktywności fizycznej i seksualnej.

• Krzyżowanie rąk na klatce piersiowej oznacza odgradzanie się od partnerki i utrudnianie jej dostępu. Podobnie lubiany przez mężczyzn sposób siadania na krześle oparciem do przodu.

• Szeroko rozstawione nogi w pozycji siedzącej lub stojącej to eksponowanie swojej męskości i gotowość do kontaktów seksualnych.

• Ciągłe poprawianie którejkolwiek części garderoby i strzepywanie niewidocznego kurzu z ramienia może znaczyć, że jesteś zdenerwowany w jej obecności.

Gesty te możesz wykonywać świadomie, by okazać kobiecie zainteresowanie, ale zachowanie twoje może też wynikać z podświadomości. Lepiej wiedzieć, jak ona może je zinterpretować.

Tajemnice pierwszego kontaktu

Czas jaki musi upłynąć, by wyrobić sobie o kimś zdanie, czyli tak zwane pierwsze wrażenie, to jedynie 30 sekund.

Ty: Jeśli zastanawiasz się jak zacząć rozmowę, kiedy znajdziesz się sam na sam z kobietą, która cię zainteresowała, nie trać czasu na szczegóły. Tak naprawdę nie ma to takiego znaczenia. Ważne, by powiedzieć cokolwiek, co pozwoli nawiązać kontakt. Niech to będzie naturalne i spontaniczne.

Kiedy już padną te pierwsze słowa, rozpocznij jakiś temat. Niech nie będzie zbyt ciężki i wyszukany, nie musisz od razu udowodniać, że jesteś wykształcony, inteligencję można poznać też po umiejętności prowadzenia lekkiej rozmowy.

Ona: Ciągłe poprawianie włosów, biżuterii, czerwienienie się, wybuchanie histerycznym śmiechem, nerwowe ruchy zdradzają, że twoja rozmówczyni jest niepewna i stremowana. Może jest bardzo nieśmiała, a może ta sytuacja ma dla niej duże znaczenie.

Jeśli spuszcza wzrok i przygryza wargi może znaczyć, że się ciebie wstydzi. Ale uwaga! Może też robić to specjalnie - to znane sposoby uwodzenia. Jeśli jest naturalna i dziewczęca, znaczy to, że dobrze się przy tobie czuje i nie znaczy, że jej na tobie nie zależy.

Jeśli spalisz te pierwsze pół minuty, nie poddawaj się. Ale pamiętaj też, że jeśli ona skreśli cię po 30 sekundach, wasza relacja raczej nie będzie zbyt udana.

Dowiedz się więcej na temat: sygnał | nogi | ciało

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje