Dlaczego kobiece piersi kręcą mężczyzn?

Mężczyźni są jak dzieci - uwielbiają kobiece piersi /©123RF/PICSEL

Kobiece piersi od wieków zajmują ważne miejsce wśród męskich zainteresowań, rozmów i żartów. Jednak co sprawia, że biust jest aż tak ważnym obiektem męskich westchnień?

Reklama

Naukowcy od lat próbowali rozwikłać tę zagadkę. Wytłumaczenie, że mężczyźni zwracają uwagę na najbardziej pociągające seksualnie części ciała kobiety byłoby zbyt proste, postanowili więc przyjrzeć się problemowi z bliska.

Profesor Larry Young z Emory University, który zajmuje się nad badaniem podstaw zachowań społecznych ludzi, uważa, że układ nerwowy człowieka ewoluował w taki sposób, że pierwotna więź pomiędzy matką a dzieckiem była zawiązywana w czasie karmienia dziecka. Od tego też wyewoluowało przywiązanie mężczyzn do kobiety. Jest to takie same uzależnienie, jak dziecka od piersi. Dlatego nie można się dziwić, że mężczyźni uwielbiają piersi.

Reklama

Naukowcy uważają, że wszystkiemu winna jest oksytocyna, znana jako "hormon miłości", lub chemiczny środek zaufania. Wydzielany jest wraz z mlekiem przez kobiece piersi, kiedy są stymulowane w czasie karmienia. Pozwala on matce skupić się na dziecku.

Jak się okazało nie jest to zarezerwowane jedynie dla dzieci. Dr Young twierdzi, że dotykanie kobiecych sutków przez mężczyznę powoduje uwalnianie oksytocyny w mózgu kobiety - dokładnie tak samo, jak podczas karmienia piersią. Jednak w tym przypadku hormon koncentruje umysł kobiety na partnerze i wzmaga chęć pogłębienia relacji z nim.

Badania udowodniły również, że stymulacja piersi powoduje takie same reakcje, jak pieszczoty innych erogennych części ciała kobiety. Teorię naukowców potwierdza praktyka. Jak wiadomo, stymulowanie kobiecych piersi jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na namówienie jej na stosunek.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje