Obrzezanie? Bez napletka jest przyjemniej!

Zabiegów usunięcia napletka nie przeprowadza się jedynie ze względów religijnych, ale też medycznych i estetycznych. Stają się coraz popularniejsze na świecie. Jakie są jego zalety?


Reklama

Wielu może ten fakt zdziwić, ale nie tylko Żydzi przeprowadzają obrzezania noworodków i dorosłych mężczyzn. Izraelici wykonują obrzezanie najczęściej w ósmym dniu życia chłopca, a muzułmanie w wieku kilkunastu lat. W Stanach Zjednoczonych jeszcze do niedawna był to rutynowy zabieg higieniczny przeprowadzony u wszystkich męskich noworodków. Dziś wykonuje się go na życzenie rodziców, lub ze względów medycznych. Badania szacunkowe wykazują, że na świecie obrzezanych jest około 30 procent mężczyzn.

W wielu krajach jest to sposób na walkę z HIV i AIDS. Prowadzona od wielu lat w Afryce kampania zachęcająca mężczyzn, by poddali się zabiegowi usunięcia napletka przynosi bardzo dobre skutki. W wielu miejscach wskaźnik zarażeń wirusem HIV spadł o ponad 50 procent, a w niektórych nawet o 75 procent.

Przez ostatnie pięć lat wykonano ponad 200 tys. usunięć napletka, głównie u mężczyzn w wieku od 15 do 24 lat. Kenijscy naukowcy potwierdzili, że obrzezanie zmniejsza ryzyko zachorowania, ale też podkreślają, że nie tylko to jest przyczyną. Dane te jednoznacznie wskazują, że obrzezani mężczyźni nie porzucają prezerwatywy sądząc, że są całkowicie bezpieczni.

Obrzezań medycznych dokonuje się głównie w Afryce, najwięcej w Ugandzie, Kenii i Republice Południowej Afryki. Jednak najpopularniejsze są obrzezania estetyczne, przeprowadzane przez chirurgów plastycznych. W tej dziedzinie prym wiodą Stany Zjednoczone.

Żeby było przyjemniej

Obrzezanie estetyczne stało się popularne ze względu na fakt, że usunięcie napletka zwiększa doznania erotyczne. By potwierdzić ten fakt zostały przeprowadzone badania na grupie 316 mężczyzn, którzy zostali obrzezani jako dorośli mężczyźni mający już za sobą doświadczenia seksualne.

Po roku od obrzezania zapytano ich o doznania erotyczne, jakie teraz doznają w sypialni. 220 z badanych stwierdziło, że teraz częściej uprawia seks, niż przed zabiegiem.

87 procent przyznało, że seks bez napletka jest przyjemniejszy, a orgazm jest dużo intensywniejszy, niż wcześniej. Do tego sam seks trwa dłużej, ponieważ żołądź pozbawiony osłony uodparnia się na bodźce zewnętrzne.

Dodatkowo wielu badanych twierdzi, że zabiegi obrzezania powodują, że penis wydaje się zgrabniejszy i ładniejszy. Zwłaszcza w stanie spoczynku. Podobnego zdania zresztą są kobiety.

Międzynarodowy zespół naukowców przeprowadził badania w grupie 860 kobiet, które miały ocenić atrakcyjność penisa. 68 procent z nich stwierdziło, że penis pozbawiony napletka jest atrakcyjniejszy.

Jest wiele zalet i wad obrzezania, a także wiele kontrowersji moralnych. Zwłaszcza jeśli chodzi o obrzezanie ze względów religijnych. Jednak mimo nich i tego, że penis jest odsłonięty i narażony na podrażnienia, to obrzezanie niesie za sobą wiele zalet. Głównie ze względów higienicznych. Dlatego też wielu lekarzy zaleca, aby przeprowadzić zabieg obrzezania.

Tym bardziej, że napletek miał chronić penisa przez urazami, na które byli narażeni ludzie pierwotni, nie posiadający odzienia. Dziś, kiedy mężczyzn chronią ubrania nie jest on konieczny.

Dowiedz się więcej na temat: obrzezanie | penis | seks

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje