Wspomnienia - najgorszy wróg twojego związku

Wspomnienia są wybiórcze, a sama pamięć działa podświadomie /materiały prasowe

Ludzka pamięć nie tylko potrafi, ale i lubi płatać figle. Zwłaszcza w czasie sprzeczek.

Reklama

Wyobraź sobie sytuację, w której dochodzi do kłótni między tobą, a twoją drugą połówką. Zgubny wpływ pamięci odczujesz nie tylko wtedy, kiedy powiesz o kilka słów za dużo, gdyż właśnie przypomnisz sobie, że to już kolejna kłótnia o tę samą rzecz. Podczas takich stresujących sytuacji twoja pamięć - bez pozwolenia - będzie aktywować wspomnienia z czasów zanim się poznaliście.

Nie wiodłeś zbyt szczęśliwego życia jako singiel? Nie szkodzi - do głowy podświadomie i tak przyjdą ci tylko wesołe wspomnienia z czasów, kiedy to nie dzieliłeś łóżka z wybranką swego serca, której w tym momencie szczerze nienawidzisz. Późne wstawanie, podjadanie, bałaganiarstwo, zarywanie nocek przez gry wideo - pamięć zadziała selektywnie podpowiadając ci wyłącznie o takich aspektach życia bez obrączki.

Co ciekawe, single mający doświadczenia ze związkami w podbramkowych sytuacjach (impreza, na której znajdują się tylko pary?) podświadomie wspominają momenty w życiu, w których to mieli się do kogo przytulić.

Trzeba zdać sobie sprawę z tego jak działa ludzka pamięć, jak i z faktu, iż z natury jest ona zawodna. Nabieranie perspektywy jest trudną sztuką, ale warto próbować się jej nauczyć. To jeden ze sposobów na szkodzące związkowi konflikty

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje