Udany seks małżeński? To możliwe!

Jak nie dopuścić do tego, by seks małżeński przynosił mniejszą satysfakcję niż miało to miejsce w pierwszych latach związku? Okazuje się, że wystarczy tylko trochę się postarać...

Zapomnijcie, że jesteście małżeństwem

Reklama

Nazywanie swojego partnera żoną czy mężem może być ekscytujące, a nawet romantyczne, jednak tylko przez pewien czas po ślubie. Prędzej czy później magia tych słów pryska, bo szybko nabierają one negatywnych konotacji związanych z rutyną w związku.

Kluczem do ekscytującego małżeńskiego pożycia seksualnego jest postrzeganie swojej drugiej połówki nie przez pryzmat roli małżonki czy małżonka, ale osoby, którą niedawno się poznało, i którą chce się poznawać w dalszym ciągu. Takie podejście pomaga podtrzymać i przedłużyć namiętność w związku. Tym bardziej jeśli dbamy o to, by być, chociaż w jakimś stopniu, tajemnicą dla drugiej osoby. Ważne jest też, by nie traktować partnera jak własności. Dobrze jest mieć na uwadze to, że druga osoba może kiedyś zechcieć odejść. To powinno nas zmotywować do ciągłego starania się o jej względy.

Jeżdżenie razem na wakacje, spotykanie się w barze lub klubie i udawanie, że spotykacie się po raz pierwszy - to dobry sposób na podtrzymanie wrażenie, że to, co się miedzy wami dzieje to romans. Odgrywanie takich ról może tylko urozmaicić wasze życie seksualne. Zachowanie tajemniczości wobec partnera i tu się przyda. Tajemnica zawsze wzmaga zainteresowanie.

Jeśli spojrzysz na swoją żonę z innego punktu widzenia, na przykład, jako na seksowną blondynkę z fajna pupą i ładnymi piersiami, to znowu odkryjesz pożądanie, które czułeś do niej na samym początku związku. To samo dotyczy kobiet: niech przeciętny seks was nie satysfakcjonuje! By był nieprzeciętny, najpierw musicie rozgrzać w sobie pożądanie do partnera. Jak to zrobić? Spróbować na niego spojrzeć, jak na kogoś, kto jest wart grzechu. Jednak nie należy liczyć na sukces, jeśli osoby tworzące związek nie dbają o wygląd zewnętrzny.

Utrzymać stosunki seksualne na wysokim poziomie

Jeżeli w chwilach intymności dotykacie swoich współmałżonków, pamiętajcie, by nie myśleć o nich, jak o swoich bratnich duszach, bo wasz związek już wkrótce zamieni się w przyjaźń, co zabije namiętność.

Stosunki seksualne w małżeństwie są udane tylko wtedy, gdy małżonkowie budują napięcie erotyczne między sobą. Aby je utrzymać i wciąż ożywiać, należy poświecić partnerowi szczególną uwagę, co oznacza, że należy dać jej więcej niż na samym początku.

Nie zaniedbujcie namiętności, mówcie o swoich fantazjach seksualnych, relaksujcie się razem. Być może możecie pozwolić sobie na takie swobodne zachowania tylko od czasu do czasu, ale w takim razie wykorzystujcie w tym celu każdą wolna chwilę - weekend, wakacje, każdy wolny moment.

Seks w trudnych chwilach

Seks w małżeństwie jest bardzo ważny i powinien być uprawiany, mimo wszelkich trudności w związku i brak czasu. Dzieci i inne zobowiązania nie powinny być usprawiedliwieniem dla śmierci waszego życia seksualnego. Dlatego albo raz na jakiś czas wyślijcie swoje pociechy do dziadków, wynajmijcie opiekunkę lub zdecydujcie się na krótki urlop tylko we dwoje. Jeśli jest to z jakichś powodów niemożliwe, zorganizujcie weekend w taki sposób, aby móc poświęcić sobie jak najwięcej czasu. Wyjaśnijcie dzieciom, że rodzice potrzebują ciszy i spokoju i pozwólcie im, na przykład, bawić się w swoich sąsiadów, oglądać TV lub zorganizujcie im popołudniową drzemkę.

Bardzo ważne jest też, by dziecko jak najszybciej przyzwyczajane było do spania we własnym pokoju. Może wydawać się to okrutne, ale nawyk ten w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy jakości i częstotliwości waszych kontaktów seksualnych.

Nie należy unikać współżycia, nawet jeśli jesteście na siebie obrażeni lub gdy macie problemy w małżeństwie. Jeśli w takich sytuacjach wykluczycie współżycie, będziecie dryfować od siebie coraz dalej.

Tłum. MT

Dowiedz się więcej na temat: uda | seks | udany seks

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje