Czerwone wino - seks po nim będzie jeszcze lepszy

Ten trunek naprawdę pomaga w sypialni... /©123RF/PICSEL

Dwa kieliszki potrafią zrobić różnicę. Naukowcy nie mają wątpliwości, że czerwone wino może znacząco poprawić intensywność łóżkowych igraszek.

Reklama

Tak wynika z najnowszych badań autorstwa uczonych z Uniwersytetu Florenckiego. Naukowcy dowiedli, że mężczyźni pijący codziennie czerwone wino w małych ilościach (dwa kieliszki dziennie) mają większe libido od ich niespożywających kolegów. Dlaczego tak się dzieje?

W czerwonym winie znajduje się kwercetyna - związek aromatyczny, który blokuje działanie enzymu UGT2B17 odpowiedzialnego za "wypłukiwanie" testosteronu z organizmu. Im jest go więcej, tym silniejsza ochota na seks.

Jednakże włoscy uczeni podkreślają, że rzeczony trunek pomaga także kobietom. Czerwone wino nie tylko jest jednym z afrodyzjaków. Zawarte w nim substancje wzmacniają krążenie w strefach erogennych, które dzięki temu staną się jeszcze bardziej wrażliwe na dotyk.

Należy jednak pamiętać, że wino pomoże przy miłosnych uniesieniach tylko wtedy, kiedy nie przesadzi się z jego ilością. Przesada nie jest wskazana...

Dowiedz się więcej na temat: seks | wino

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje