Czy Wenezuelki są najpiękniejsze?

Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy wam, my dajemy kontekst do dyskusji: Wenezuelki dominują w konkursach piękności, co potwierdziło się w tym roku zwycięstwem Stefanii Fernandez w konkursie Miss Universe 2009.

Wiadomo, że nie ma szans, żeby pokonać mieszkańców Kenii na dystansie dłuższym niż dobiegnięcie do autobusu i nie warto nawet próbować przelicytować arabskiego inwestora, dajmy na to, że pochodzącego z Kataru.

Reklama

Pewien premier już by pewnie na nią nie spojrzał

W konkursach piękności dominują natomiast Wenezuelki. Mają pięć tytułów Miss World (tyle samo mają tylko Indie) i 6 tytułów Miss Universe (wynikiem o oczko wyżej może się pochwalić tylko USA).

- To wrodzona naturalność wyróżnia nas spośród innych - po otrzymaniu korony Miss Universe 2009 wyjaśniała z właściwą dla wszystkich missek naturalną skromnością Stefania Fernandez. Możemy wierzyć jej dojrzałemu osądowi, wszak 4 września dziewczyna już nie będzie w guście premiera jednego z południowoeuropejskich krajów (skończy 19 lat).

Wreszcie nie zobaczyli Chaveza

Dla Wenezuelczyków wygrana ich reprezentantki w konkursie piękności to miła odmiana, bo raz do roku nie muszą na pierwszej stronie czytać o tym, co wczoraj zrobił ich prezydent Hugo Chavez.

- W końcu obudziliśmy się z jakimiś dobrymi wieściami - skomentował w rozmowie z Francuską Agencją Prasową Telmo Gomez, emerytowany profesor z Caracas.

- Wenezuela pojawia się w zagranicznej prasie tylko w kontekście Chaveza. Ale dzisiaj mówią o nas jako kraju, gdzie mieszkają najpiękniejsze kobiety na świecie. Jesteśmy z tego dumni - wtóruje mu siedzący w tej samej kawiarence Julian Marquez.

Mówią fakty, my wierzymy w spisek CIA

Żeby rok po roku wygrywała reprezentantka jednego kraju - to stało się po raz pierwszy w 59-letniej historii konkursu, a autor tego artykułu przegrał honorowy zakład.

Dlatego pewnie z zawiści, szukałby przyczyny ich sukcesu gdzie indziej niż w tym, że to właśnie w Wenezueli jest największe zagęszczenie pięknych kobiet na metr kwadratowy na Ziemi.

Gdyby jednak założyć, że wybory Miss World i Miss Universe mają coś wspólnego z obiektywnym wyborem najpiękniejszej kobiety Ziemi, to trzeba by to uznać za fakt.

Ale w Serwisie Facet mamy inną odpowiedź. Za tym wszystkim stoi CIA, która chce zyskać przychylność regionu dla USA. W końcu w pierwszej piątce zawsze są Dominikanki, Wenezuelki i Portorykanki, w tym roku była tam jeszcze reprezentantka... Kosowa, a reprezentantka Albanii weszła do top 15.

Nie potrzebujemy więcej dowodów. Sprawa zamknięta, a najładniejsze i tak będą Polki. Choć akurat chyba nie te, które wysyłamy na konkursy piękności. Jeśli chodzi o Wenezuelę, to kult piękna jest tam ważną częścią kultury. Wenezuelczycy szaleją na punkcie konkursów piękności od czasu, gdy pierwszą Miss Universe z Wenezueli została Maritza Sayalero w 1979 roku. A w żyłach Stefanii Fernandez i tak, jak twierdzi Wikipedia, płynie trochę krwi polskiej...

Tak to wszystko się zaczęło, czyli pierwszy tytuł Miss Universe wędruje do Wenezueli:

Mateusz Lubiński

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje