Horror? Nie, to gniazdo szerszeni!

Matka natura potrafi zaskoczyć w przerażający sposób /materiały prasowe

Zazwyczaj gniazda szerszeni są zbliżone wielkością do piłki do koszykówki. Tak nie było w przypadku konstrukcji znalezionej przez tego internautę...

Reklama

Użytkownik serwisu Reddit posługujący się pseudonimem "CountBubs" wrzucił do sieci zdjęcie przedstawiające budowlę - nie bójmy się użyć tego słowa - którą zobaczył on na starej szopie leżącej na farmie jego rodziny.

Potężne gniazdo szerszeni na całe szczęście było już opuszczone, jednakże kiedy chłopak zobaczył je po raz pierwszy doznał szoku. Nic dziwnego - całość wygląda jak miejsce zbrodni!

Konstrukcja nie tylko jest sporych rozmiarów. Szerszenie wykorzystały w niej nawet drewnianą maskę, z której uczyniły integralną część gniazda, przez co całość tak, jak pozostałości po nieszczęśliwym spotkaniu człowieka z rojem tych niebezpiecznych owadów.

Uwieczniona na zdjęciu budowla powstała z przeżutego przez szerszenie drewna, którego używają one jako głównego materiału budowlanego. W takich gniazdach urzędują zazwyczaj przez jeden sezon.

Reklama

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, jest to niezwykły okaz, gdyż "domy" największych przedstawicieli osowatych są mniejszych rozmiarów. W sieci można zobaczyć zdjęcia gniazd wielkości lodówki, jednak nawet one nie są tak przerażające.

Dobrze, że oglądamy je wyłącznie na ekranach naszych monitorów...

Dowiedz się więcej na temat: szerszeń

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje