Drinki na karnawał? Nic prostszego!

Miksologia, czyli sztuka przygotowywania koktajli, święci triumfy na całym świecie. Inspirując się recepturami mistrzów, możemy zaskoczyć gości wieloskładnikowymi kompozycjami na bazie alkoholu także w domu, a karnawał jest świetną okazją, by sprawdzić się w roli miksologa.

Czy prawdziwi mężczyźni piją drinki? Powszechnie uważa się, że drinki to domena kobiet. Piją słabe, słodkie soczki, w których nie czuć alkoholu. Do mężczyzn należy żłopanie piwa i wódki. Jednak czasem warto poeksperymentować. Zwłaszcza, że mieszając różne wódki można osiągnąć niesamowite efekty.

Wbrew pozorom facet nie jest skazany tylko i wyłącznie na piwo. Czasem nawet nie wypada pić zwykłego "małego jasnego", choć ostatnio na polskim rynku pojawiły się gatunki piwa, które zasługują na uwagę i docenienie nawet na salonach.

Ale co robić, gdy jesteśmy na jakimś poważnym i ważnym spotkaniu, czy przyjęciu, a za winem nie przepadamy? Zostają nam drinki. I to nie tylko najprostsze, jak wódka z sokiem, czy whisky z colą.

Reklama

Mateusz Szuchnik - jeden z 20 najlepszych barmanów na świecie, finalista World Class Competition 2015 - poleca przepisy na sezonowe koktajle. 

Hot Buttered Thyme - tajemnicza moc tymianku

O leczniczych walorach mariażu miodu z imbirem wie każdy. Dodając do tego tymianek, możemy uzyskać syrop na zimowe infekcje, a mieszając kompozycję rumem - rozgrzewający koktajl. Jeśli wierzyć legendom głoszącym, że tymianek to lek na nieśmiałość, otrzymamy naprawdę wyjątkową miksturę.

Składniki:

- 50 ml Ron Zacapa Centenario 23 YO

- 20 ml syropu miodowo-imbirowego

- 80 ml wody niegazowanej

- 2 łyżki barmańskie (2 łyżeczki do herbaty) masła tymiankowego

Przygotowanie:

Przepis na syrop miodowo-imbirowy to 250 g miodu pszczelego oraz 100 g pokrojonego i posiekanego świeżego imbiru. Składniki łączymy za pomocą blendera, a następnie przecedzamy miksturę. Masło tymiankowe również możemy przygotować samodzielnie, dodając do rozpuszczającego się w rondelku masła kilka gałązek świeżego tymianku, a następnie odstawiamy do wystudzenia. Wszystkie składniki koktajlu podgrzewamy razem w rondelku, aby idealnie się połączyły, nie doprowadzając do wrzenia kompozycji. Do ozdobienia koktajlu możemy użyć suszonych owoców oraz gałki muszkatołowej.

The Classy Martini - piękno tkwi w szczegółach

Elegancja w charakternym wydaniu ikony kultury koktajlowej, oparta na pięknie połączenia smakowego między ginem a odrobiną wermutu. Podstawą koktajlu jest wytrawny charakter ginu z odrobiną włoskiego wermutu, infuzowanego bazylią.

Pojęcie "infuzowany" - w tym przypadku w odniesieniu do alkoholu - oznacza dokładnie: aromatyzowany pojedynczym składnikiem lub kombinacją produktów kulinarnych poprzez zmacerowanie ich. Technika infuzji nie sprawia trudności, choć w zależności od produktu może wymagać uzbrojenia się w cierpliwość.

Składniki:

- 50 ml ginu

- 10 ml wermutu infuzowanego bazylią

- 5 ml zalewy z kaparów

Przygotowanie:

Wermut infuzowany bazylią otrzymamy przez połączenie 200 ml wytrawnego wermutu z 4 dużymi listkami świeżej bazylii. Miksturę odstawiamy na dwa dni, aby smaki się "przegryzły". Tak przygotowany wermut z nutą smakową bazylii mieszamy z ginem, zalewą z kaparów oraz kostkami lodu przez około minutę, aby napój odpowiednio się schłodził i gotowe! Koktajl podajemy w kieliszku koktajlowym. Całość możemy ozdobić dużym owocem kaparu, który wcześniej macerował się w wódce Ketel One Citroen, co wzmocni cytrusowy smak koktajlu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: drink
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy