Redakcja Geekweek Interia

Geekweek.interia.pl dostarcza ciekawe wiadomości z dziedziny nowych technologii, nauki, lifestyle'u i podróży. W przystępny i interesujący sposób poruszamy tematy związane z kosmosem, astronomią i medycyną.

Znajdziecie u nas testy smartfonów czy rekomendacje aplikacji. Nie brakuje również naukowych ciekawostek oraz informacji o popularnych gadżetach. Flagowym projektem jest GeekExtra z autorskimi materiałami premium: reportażami, felietonami, wywiadami.

Geekweek.interia.pl powstał w 2021 roku z połączenia trzech serwisów: Nowych Technologii, Menway oraz Geekweek. Pracą redakcji kieruje Przemysław Białkowski, Dyrektor Działu Innowacje w Grupie Interia. 

Autorzy piszący dla Was w Geekweek.interia.pl

Robert Bernatowicz od 30 lat zajmuje się tematyką związaną z zaawansowanymi technologiami, w tym z UFO. Posiada jedno z największych archiwów dotyczących Niezidentyfikowanych Obiektów Latających na świecie. W GeekWeeku specjalizuje się także w pisaniu teksów o tematyce militarnej, a także tajemnicach rosyjskiej propagandy. Chętnie porusza tematy związane z eksplorację kosmosu, ale jego prawdziwą pasją jest badanie "niewidocznego gołym okiem świata energii". W swoim laboratorium pod Warszawą posiada ok. 30 kamer monitoringu i specjalistycznego sprzętu do obserwacji. Od lat uważa, że jego hobby to badanie największych tajemnic naszego świata, o których często pisze w GeekWeeku.

Reklama

Przemysław Bicki od zawsze był fanem gier komputerowych, komiksów, filmów czy seriali Netflixa. Geek - bez dwóch zdań. Uwielbia książki popularnonaukowe i stale odkrywa to, co kryje kosmos.

Sandra Bielecka interesuje się astronomią i fizyką. Fascynuje ją wszechświat i właśnie szeroko rozumiany kosmos to tematyka, którą najczęściej zajmuje się w Geekweeku. Nie zamykając się w jednym kręgu zainteresowań, chętnie pisze o najnowszych odkryciach z dziedziny medycyny, archeologii czy historii. Przybliżanie czytelnikom tematów związanych z nauką w przystępny sposób to coś, co lubi robić najbardziej.

Ilona Dobijańska uwielbia nowe technologie i gadżety. Żaden smartfon i aplikacja nie mają przed nią tajemnic. Podobnie jak TikTok, Instagram czy Facebook, które ostatnio podbija reelsami. Gdy nie nagrywa krótkich wideo, ostrzeże was przed najnowszymi oszustwami i pomoże ochronić wasze portfele. Dzięki niej będziecie wiedzieli, kiedy usiąść przed telewizorem, żeby obejrzeć najlepsze filmy i seriale w wybranych serwisach streamingowych. Regularnie testuje też nowe sprzęty i ciekawe narzędzia, aby pomóc wam w podjęciu decyzji, które z nich zasługują na waszą uwagę.

Daniel Górecki jest geekiem od urodzenia i od zawsze wiedział, że z nowymi technologiami zwiąże swoje zawodowe życie. Czasem rozkłada na czynniki pierwsze sprzęt (nawet ten wojskowy), a innym razem zaprasza czytelników na wspólny lot w kosmos, ostrzega przed czyhającymi w sieci zagrożeniami, próbuje zainteresować światem roślin i zwierząt czy tajemnicami ludzkiego organizmu. Mówiąc krótko, jeśli Apple zrobi w końcu innowacyjnego iPhone’a, sztuczna inteligencja zyska świadomość, naukowcy znajdą lek na raka, a Elon Musk poleci na Marsa, Daniel na pewno o tym napisze.

Marcin Jabłoński jest studentem dziennikarstwa, który fascynuje się otaczającym go światem. W Geekweeku możecie go głównie kojarzyć z tekstów o militariach, gdzie każdy sprzęt, od czołgów T-72 po izraelskie systemy walki elektronicznej, rozkłada na czynniki pierwsze. Nie boi się też medycyny, opisując najważniejsze i osiągnięcia i badania, które mogą zmienić świat. Czasem zajrzy też w kosmos, żeby przybliżyć nowe odkrycia Teleskopu Webba czy Hubble’a. Prywatnie jest pasjonatem historii, co w Geekweeku wiąże z pisaniem o najciekawszych odkryciach archeologicznych, zwłaszcza tych dotyczących starożytnego Rzymu.

Karol Kubak w Geekweeku pisze o najnowszych odkryciach naukowych i architekturze. Niestraszne mu jest przekopywanie się przez liczne artykuły naukowe po to, aby nieco bardziej zrozumiałym językiem opowiedzieć o wynikach rozmaitych badań. Wyjaśnia też działanie wulkanów, pogody i innych zjawisk przyrodniczych.

Karolina Majchrzak dzieli się z czytelnikami Geekweeka tym, co najbardziej interesujące. Nowe technologie, roboty, gadżety, gry, przełomowe odkrycia z zakresu medycyny,  ciekawostki archeologiczne i przyrodnicze - nigdy nie wiecie, o czym napisze następnym razem.

Filip Mielczarek stara się objąć swoją wyobraźnią jak najwięcej dziedzin naszego życia i zainteresować najbardziej wartościowymi tematami ciekawych świata czytelników GeekWeeka. Najczęściej pisze o technologiach militarnych, ale najbardziej uwielbia wszystko to, co związane z eksploracją kosmosu, ponieważ to przyszłość ludzkości.

Wiktor Piech jest doktorantem studiów nauk o Ziemi, dlatego w kręgu jego zainteresowań są tematy związane z szeroko pojętą geografią, geologią, astronomią czy zmianami klimatu, które szeroko opisuje w Geekweeku. Dodatkowo interesuje się aspektami archeologicznymi, kosmicznymi i nowymi technologiami. Fascynuje go otaczający świat i zachodzące w nim zmiany. Brał także udział w kilku ekspedycjach naukowych.

Dawid Szafraniak z wykształcenia jest dziennikarzem, co pozwala mu na interesowanie się tym, co ciekawe i pasjonujące. W Geekweeku pisze o tym, czym żyje internet i świat. Od poczynań gigantów branży technologicznej, przez poradniki i ciekawe zestawienia, na nowościach w cyfrowym społeczeństwie kończąc. Nie umyka mu również świat podróży i dynamiczna branża lotów pasażerskich. Wie, co wsadzić w bagaż podręczny i gdzie wybrać się na weekend. Prywatnie zajmuje się fotografią i gamingiem. Szczególnie temu pierwszemu daje wyraz w swojej codziennej pracy, bacznie przyglądając się nowinkom ze stajni Canona i nie tylko.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy