Kolejny powód, by uprawiać jeszcze więcej seksu

Seksu lepiej sobie nie odmawiać! /123RF/PICSEL

Im jesteś starszy, tym częściej powinieneś lądować w łóżku - przekonują naukowcy. Najnowsze badanie potwierdza, że regularny seks ma zbawienny wpływ nie tylko na nasze dobre samopoczucie.

Reklama

Czy kobieta powinna skończyć pierwsza?Brytyjscy uczeni z uniwersytetów w Oksfordzie i Coventry zbadali 73 osoby w wieku od 50 do 83 lat. Szczególną uwagę poświęcili ich życiu seksualnemu.

Okazało się, że ci seniorzy (przepraszamy w tym miejscu wszystkich urażonych tym określeniem pięćdziesięciolatków), którzy nie wyobrażają sobie dnia bez stosunku lub uprawiają seks przynajmniej kilka razy w tygodniu są sprawniejsi umysłowo od tych, którzy na podobne atrakcje nie mogą liczyć zbyt często.

Aktywni seksualnie wykazywali się lepszymi wynikami w zadaniach werbalnych, a pamięciowych. Zdaniem naukowców przyczyna tego stanu rzeczy może tkwić w dostarczanych w ten sposób naturalnych zastrzykach dopaminy ("hormonu szczęścia") i oksytocyny ("hormonu miłości").

Przesłanek ku temu, by często uprawiać seks - i to nie tylko mając na karku już kilkadziesiąt lat, jest znacznie, ale to znacznie więcej.

Reklama

Regularne stosunki mogą poprawić pracę układów odpornościowego i krążenia, obniżyć ciśnienie krwi, ułatwić zasypianie, a nawet zmniejszyć  ryzyko wystąpienia raka prostaty. To tylko niektóre z jego dobrodziejstw!

Przeczytaj również:

Najlepszy seks to ten na pokładzie samolotu?

Miała 10 tys. partnerów seksualnych. Wie, czego pragną mężczyźni

Czy kobieta powinna skończyć jako pierwsza?

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje