Najlepszy seks? Kiedy sąsiad robi to rzadziej

Naukowcy dowiedli, że seks cieszy bardziej kiedy dużo się kochamy, ale jeszcze bardziej zadowoleni jesteśmy z tego, kiedy pod względem ilości stosunków wyprzedamy np. znajomych lub sąsiadów.

Jest to znana prawidłowość: jeśli powodzi się komuś lepiej niż nam, to nie jesteśmy zbyt szczęśliwi. W drugą stronę jest o wiele lepiej, prawda?

Reklama

Jak się okazuje... naprawdę lubimy wiedzieć o takich rzeczach jak częstość stosunków celebrytów oraz naszych bliskich. Media społecznościowe znacząco ułatwiły wymianę takich treści. To głównie przez nie sprawdzamy jak sobie "radzimy" na tle innych.

Według największych na świecie badań poświęconych seksualności autorstwa Pepper Schwartz i Jamesa Witte’a tylko nieco ponad 7 proc. ankietowanych uprawia seks codziennie. Najwięcej badanych kocha się od trzech do czterech razy w tygodniu. 5 proc. w ogóle tego nie robi.

Warto też odnotować, że im częściej osoby, na których prowadzono badania się kochały, tym częściej uważały one siebie za szczęśliwsze.

Uczeni potwierdzają, że jeśli rzadko uprawiamy seks, to się od niego odzwyczajamy. Dlatego ważne jest, aby nie wychodzić z wprawy. Długie przerwy mogą prowadzić do poważnych kryzysów małżeńskich, a tych chyba każdy "zaobrączkowany" wolałby uniknąć.


Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje